ВЕСНЯНІ ТУРБОТИ БДЖОЛЯРІВ

Пасічний сезон починається з першим обльотом бджіл

Перед обльотом на пасіці необхідно установити    водонапувалки з прісною і підсоленою водою ( 60г повареної солі на 10л води ).

Льоки скоротити до 1-1,5 см.

Після першого обльоту перевірити без розбору гнізда наявність корму і наявність розплоду.

Почистити дно від підмору , зібрати підмор для аналізів від 10% сімей.

Наявність кормів можна перевірити відхиливши заставну дошку з обох сторін,якщо на останніх рамках є корм добре,якщо пусто дати закристалізований мед в марлі,або білково-вітамінну пасту. Якщо дозволяє температура замінити пусті стільники на теплі медові.

Цукровим сиропом бджолині сім'ї можна підгодовувати лише після повного обльоту.

Побуджуюча підгодівля білково-вітамінною пастою проводиться з метою підвищення яйценоскості матки,а у бджіл - годувальниць виділення молочка.

Наявність матки визначаємо по наявності розплоду,якщо зверху гнізда під утепленням тепло,матка на місці.

В безматочні сім'ї підсадити маток з нуклеусів.

Льотки скоротити до 1-1,5 см.

Сім'ї скоротити по силі і ретельно утеплити.

Бджолині сім'ї утеплити по рамках плівкою.

Головну весняну ревізію провести при температурі + 15°С в тіні. Мета виявити результати зимівлі,надати бджолиним сім 'ям умови для їх розвитку і інтенсивного нарощування до головного медозбору.

Весняний період робіт на пасіці є вирішальним для нарощування сильних, працездатних продуктивних бджолиних сімей.

В безматочні сім'ї підсадити маток з нуклеусів.


ПРОСТИЙ ШЛЯХ
ДО ВИСОКОЇ  ПРОДУКТИВНОСТІ  БДЖІЛ

Ті обставини,що на фоні росту цін на вулики, пасічний реманент, цукор, бензин та інше ціна на мед не росте, спонукає бджолярів шукати шляхи зниження собівартості продукції, більшість з них просто забуває про елементи загальної культури утримання бджолиних сімей, які засновані на принципах, точність утримання яких не тільки характеризують рівень професіоналізму кожногобджоляра, але і безпосередньо впливає на підвищення продуктивності пасіки.

Цих принципів всього три :

- перший найбільш важливий – здоров'я бджіл ;

- другий – висока якість маток ;

- третій – тільки чистопорідне розведення.

В сильних сім'ях  весь порятунок. Продуктивність бджолиних сімей зростає в геометричній прогресії відносно до її сили. У сильних сім'ях  бджоли краще розвиваються і зимують,менше витрачають корму на одиницю маси.

Бджолярі - професіонали не жалкують сил і засобів для боротьби з хворобами бджіл. Але при цьому більшість бджолярів звертають увагу на ті з них, ознаки яких  виявляються візуально,в основному це вароатоз, аскосфероз, дуже мало приділяють уваги нозематозу,вірусному паралічу,гнильцям.

Хворі бджоли живуть на 5-7 днів менше.  Всі бджолярі знають,що в літній період бджоли живуть 40-45 днів і 15 днів з них  витрачають безпосередньо на збір нектару. Скорочення терміну продовження життя хоча б на 5 днів  спонукає  до недобору меду в кількості,рівному половині зібраного.

Вирішуючи самостійно проблему отримання плідних маток більшість бджолярів використовують ройові,нерідко свищеві маточники. Ройові матки мають середній рівень яйценоскості. Сама низька якість буває у маток з свищових маточників. Бджолині сім'ї з такими родоначальницями ледь досягають сили 15-17 вуличок і прихильні  до роїння,у них також нерідко спостерігається тиха заміна маток. Високоякісні матки великі,мають високу яйценоскість і зберігають цей показник довгий час.

Ще менше уваги бджолярі приділяють третьому принципу – чистопорідності. Деякі бджолярі помилково вважають періодичне придбання бджолиних маток справою другорядною,на якій можна зекономити. Допускають помилку і ті,хто після такої купівлі довгий час займаються   самостійно репродукцією маток,як правило виводять їх в умовах кочівлі,в оточенні інших пасік,на яких можуть бути бджоли інших порід , в тому числі і безпорідних.  В умовах безпорідного спарювання проходить метизація. Такі сім'ї дуже слабо  відбудовують вощину, в 1,5 – 2 рази у них менше розплоду і меду.

До нас ПрАТ"Бджолоагросервіс" щорічно звертаються бджолярі з питанням де придбати сім'ї і пакети бджіл подешевше. Купуючи бджолині сім'ї у бджолярів-аматорів метизовані або безпорідні, з матками низької якості,у яких в подальшому цілий ряд захворювань, бджоляр не економить,а навпаки.

Утримання бджолиних сімей не можливе без витрат,але ці витрати не тільки окуповуються, а приносять значний прибуток,тому що при відсутності хвороб,коли продовження життя бджіл, максимальне, а фізіологічні показники завдяки чистопорідному походженню найвищі,чистопорідні високопродуктивні матки здатні проявити високу яйценоскість і наростити до медозбору сильні сім'ї з достатньою кількістю льотних бджіл, продуктивність яких набагато перевищує ту, яку Ви вважаєте доброю на сьогоднішній день.

Добра матка – запорука успіху в бджільництві 

На продуктивність бджолиних сімей впливає не лише їх сила, забезпеченість стільниками, кормова база, але й якість матки, її породна особливість та умови утримання.

Більше 30 років ПрАТ “Бджолоагросервіс” на Дніпропетровському племінному заводі проводить роботу по розведенню чистопорідних бджіл української степової породи .

Бджоли української степової породи зарекомендували себе як працьовиті, енергійні, малорійливі, пристосовані до жаркого сухого літа та морозної зими, стійкі до нозематозу і гнильців. Вощину будують гарно. Печатка меду суха, біла мов сніг,тому стільниковий мед має чудовий вигляд.

Бджолині матки цієї породи досить плодючі, розплід у них безперервний, тому з весни сім’ї швидко набирають сили.

Українська порода бджіл здатна приносити нектар та пилок з відстані 4-5 і більше кілометрів від пасіки. Бджоли української степової породи відрізняються від інших порід не тільки дальністю польоту,а ще й тим, що сім'ї української породи утримують силу протягом усього пасічного сезону. Вони дуже обережно  вилітають з вулика і тому їх мало втрачається, й сім'ї не знесилюються в прохолодну погоду.

Зимостійка, економно витрачає корм в зимовий період.

Колектив підприємства намітив низку заходів з інтенсивного відтворення української степової породи,поліпшуючи її в собі самій, виведення високоякісних маток та формування бджолиних пакетів. Це дозволить збільшити обсяги виробництва меду.

Для виведення маток використовується селекційно-племінна група бджолиних сімей. Через кожні чотири роки проводимо перевірку на чистопорідність на кафедрі бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Це все має потужний вплив на продуктивність бджолиних сімей.

Радимо кожному бджоляреві ретельно переглянути походження бджолиних маток на своїх пасіках. Маток невідомого походження, старих та помісних замінити на молодих чистопорідних.

Цікавий факт, що маток доцільно використовувати лише перші два роки. При інтенсивному використанні бджолиних сімей з трирічними і старше матками знижується їх продуктивність. Використання бджоломаток другого і третього поколінь спричиняє різке зниження продуктивності пасіки.

Тож як бачимо, ПрАТ “Бджолоагросервіс” загалом стежить за станом пасік та проводить різноманітні заходи, спрямовані на  підвищення якості продукції бджільництва та розвиток галузі в цілому.

Завдяки всьому вищеописаному, підприємство ПрАТ "Бджолоагросервіс" виробляє та реалізовує якісну продукцію, а саме:

- Племінна продукція (бджолині пакети та бджолині матки )

- Все для пасіки (вощина власного виробництва, білково - вітамінна паста, вулики, медогонки, димарі та ін.)

- Продукти бджільництва (мед, прополіс, маточне молочко, віск,квітковий пилок)

- Сувенірна продукція (мило на медовій основі,воскові  свічки, тощо)

Якщо Вам потрібна більш детальна інформація, ви можете зв’язатися з ПрАТ "Бджолоагросервіс" за телефонами 056 736-29-39, 067-522-86-81.

Ветеринарні препарати

( ДІЮЧА РЕЧОВИНА )

          ФЛУМЕТРИН          ФЛУВАЛІНАТ          АМІТРАЗА          ЕКОЛОГІЧНІ

          ВАРОСТОП              ФУМІСАН                  БІПІН                  ЕКОПОЛ

          ВАРОФАРМ              ВАРОТОМ                 ТАКТІК               ЕКОСТОП

          БАЙВАРОЛ               АПІФІТ                      БІПІН-Т               ЕКО- ПЛЮС

          ФЛУМЕТ-РІЙ          ФЛУВАЛІДЕЗ           АПІВАРОЛЬ        АПІДЕЗ

          АНТИВАРО              АКАРАСАН               ДІЛАБІК               БІСАНАР

                                               БІВАРОЛ                   АМІТАЛ                БІВІТАЛ

                                               ВЕТФОР                    АМІЦИД               АПІ - МАКС

                                               ГАБОН ПФ-90          АПІМІТРИН        ЕФІРНІ МАСЛА

                                               ПАК-750                     АМІДОЛ

                                               ВАРОЛОМ                 МІТАК

                                               МАВРІК                     ТЕДА

                                               АПІЗАН                      ТІМОЛ

                                               АПІСАН                     БІОВАР

                                               АПІСТАН                  ВАРІДОЛ

                                               ФЛУВАЛІСАН         АПІМОЛ-Т

                                               ВАРОСАН                 АМІТРАЗ ПЛЮС

                                                                                    ВАРОПОЛ

                                                                                    ВАРОАЦИД


Щорічно необхідно міняти препарати не по назві, а по діючій речовині.

Головний технолог

ПрАТ"Бджолоагросервіс"      Л.І.Сіменко